Sparkassen Cup on Ice 2001

Ladies - Short Program

Detailed Classification

SPl.NameNat.PointsRUSITAJPNGERCANFINFRAStN.
1Maria BUTYRSKAYA RUS0.55.75.65.85.45.45.45.7#10
5.85.95.85.95.65.75.9
11.511.511.611.311.011.111.6
1111211
2Angela NIKODINOV USA1.05.55.45.75.45.55.55.5#8
5.65.75.85.55.75.55.7
11.111.111.510.911.211.011.2
2223122
3Yoshie ONDA JPN1.55.55.35.45.55.25.55.7#4
5.25.15.45.75.05.25.4
10.710.410.811.210.210.711.1
3332333
4Jennifer KIRK USA2.04.44.85.04.64.74.84.5#9
5.05.35.55.35.35.25.4
9.410.110.59.910.010.09.9
7456475
5Kristina OBLASOVA RUS2.54.44.85.24.74.74.74.6#11
4.95.25.55.35.25.25.3
9.310.010.710.09.99.99.9
8545584
6Tatiana MALININA UZB3.04.24.74.84.24.45.04.4#2
5.35.25.44.95.25.45.3
9.59.910.29.19.610.49.7
6679746
7Silvia FONTANA ITA3.54.74.74.44.64.74.64.4#5
5.35.15.25.55.15.55.2
10.09.89.610.19.810.19.6
5784667
8Susanna PÖYKIÖ FIN4.04.94.54.94.54.55.04.3#6
5.35.25.45.04.95.25.1
10.29.710.39.59.410.29.4
4867858
9Anne-Sophie CALVEZ FRA4.54.34.64.54.44.44.84.3#7
4.85.05.05.14.85.04.8
9.19.69.59.59.29.89.1
9998999
10Marianne DUBUC CAN5.04.14.34.14.14.04.43.5#3
4.74.94.94.74.54.94.7
8.89.29.08.88.59.38.2
10101010101011
11Andrea DIEWALD GER5.53.73.83.74.03.64.13.8#1
4.54.64.54.64.64.84.5
8.28.48.28.68.28.98.3
11111111111110

Result System Matrix

SPl.NameNat.1234567891011CPTPiF
1Maria BUTYRSKAYA RUS(12)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)20138
2Angela NIKODINOV USA 2 (12)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)18126
3Yoshie ONDA JPN 0 2 (14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)(14)16114
4Jennifer KIRK USA 0 0 0 (8)(10)(8)(10)(14)(14)(14)1478
5Kristina OBLASOVA RUS 0 0 0 6 (10)(8)(10)(14)(14)(14)1276
6Tatiana MALININA UZB 0 0 0 4 4 (8)(8)(12)(14)(14)1064
7Silvia FONTANA ITA 0 0 0 6 6 6 (8)(14)(14)(14)868
8Susanna PÖYKIÖ FIN 0 0 0 4 4 6 6 (14)(14)(14)662
9Anne-Sophie CALVEZ FRA 0 0 0 0 0 2 0 0 (14)(14)430
10Marianne DUBUC CAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 (12)212
11Andrea DIEWALD GER 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 02

Panel of Judges

FunctionNameNat.
RefereeMr. Roger GLENN ISU
Assistant RefereeMrs. Marina SANAIA ISU
Judge No.1Mrs. Maira ABASOVA RUS
Judge No.2Mrs. Gloria MORANDI ITA
Judge No.3Mrs. Tomie FUKUDOME JPN
Judge No.4Mrs. Dagmar MOLL GER
Judge No.5Mrs. Karen BUTCHER CAN
Judge No.6Mr. Seppo KURTTI FIN
Judge No.7Mrs. Valerie GREUGNY FRA
Substitute JudgeMrs. Jarmila PORTOVA CZE

Back to Event Page

Contact result service

Created by IceCalc

Last Update: 11.11.2001 15:5